Menü
Your Cart

  Araç Asansörü

  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Üstün Kalite
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü
  Araç Asansörü

  Günümüzün temel problemlerinden olan otopark alanlarının yetersizliğinden yola çıkılarak geliştirilen araç platformlarımız araçlarınızı güvenli şekilde bodrum katlardaki otoparklara indirmenize olanak sağlamaktadır. Bu sayede hem otopark alanınız daha verimli hale gelmekte hem de yapının zemin kattaki kullanım alanı artmaktadır. Tamamen özel imalat olan Araç Platformlarımız müşteri istekleri doğrultusunda projelendirilip imalatı yapılmaktadır. Makaslı ve kolonlu olarak iki çeşit üretilmektedir.

  Standart Özellikler

  • Ürünlerimiz standartlara uygun CE Belgelidir.
  • Hidrolik Silindirler için honlanmış Boru ve Krom kaplı miller
  • Hidrolik kaçaklarda veya hortum patlamasında yükün düşmesine karşı hortum patlama valfleri.
  • Hareketli noktalarda yağlamasız burçlar
  • Yağlama gerektirmeyen rulmanlı makaralar
  • Mukavemeti yüksek çelik konstrüksiyon
  • Çukura ya da zemine montaj için uygun
  • Aşırı yüklere karşı emniyet valfi
  • İniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi
  • Kaliteli kompakt hidrolik güç ünitesi
  • Kontrol, butonlu kumanda veya uzaktan kumanda ile


  Teknik Özellikler

  • Seyir Mesafesi 0 – 12.000 mm
  • Kapasite 2.500 – 5.000 kg
  • Ebat ölçüleri taşıyacağı yük ve kurulum yapılacak alana göre değişmektedir.


  Teknik Özellikler

  • Seyir Mesafesi 0 – 12.000 mm
  • Kapasite 2.500 – 5.000 kg
  • Ebat ölçüleri taşıyacağı yük ve kurulum yapılacak alana göre değişmektedir
  • Makaslar St-52 malzeme

  Hidrolik araç asansörü nedir ve nerelerde kullanılır merak edilmektedir. Hidrolik araç platformları hidrolik bir çalışma sistemine sahip olduğundan bu adı almaktadır. Hidrolik sistem hidrolik silindirlerden oluşmaktadır. Araç asansörünün çalışma prensibi hidrolik sistem ile çok aha etkili olmaktadır. Hidrolik güç ünitesi her araç platformunda bulunan bir sistem olmaktadır. Olası hidrolik kaçaklarına karşı da hortum patlama valfleri bulunmakta ve bu da ürünün güvenliğini göstermektedir.

  Araç asansörleri bugün günlük hayatta pek çok yerde kullanılmaktadır. Özellikle otoparkların vazgeçilmezi olup, yerden kazanma imkanı sunmaktadır. Kendi içerisinde farklı ebatlara sahip olabilen araç platformu kolay bir kullanım prensibine sahiptir. Uzaktan kumanda veya duvara monteli bir kumanda sistemi ile kullanılabilen hidrolik araç platformu farklı araç ağırlıkları için de elverişlidir.

  Hidrolik Araç Platformu Özellikleri

  Hidrolik araç asansörü özellikleri CE belgelidir ve standartlara uygun olarak hazırlanmıştır. Araç asansörlerinde makaslar ST-52 malzemeden üretilmiştir. Hidrolik olarak anılmasına sebep olan hidrolik silindirler ve krom malzeme ile kaplı olan miller platformun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Yağlama gerektirmeyen burçlar genellikle hareketli noktalara konumlandırılmıştır ve bu sayede uzun yıllar kullanımda bile ses sorunu çıkarmayacaktır. Araç asansörlerinin kullanımında hız ayar valfi bulunmaktadır. Bu sayede istediğiniz hız üzerinde değişim yapabilmeniz mümkündür. Ani durumlarda veya aşırı yüklerde emniyet valfi tercih edilmiştir. Ciddi hasarları önlemek için tercih edilmektedir.  Hidrolik araç platformları hem sert zeminde hem de çukurlarda kullanıma ve montaja uygundur.

  Çeşitleri

  Hidrolik araç asansörü birden fazla alternatife sahiptir. Bu alternatifler kulanım alanı ve ihtiyaçça bağlı değişime açıktır. Çeşitler arasında ilk olarak makaslı asansör dikkat çekmektedir. Makaslı araç platformu kullanan pek çok yer bulunmaktadır. Makaslı yöntemde hidrolik sistem görülmektedir. Hidrolik araç asansörlerinde yer alan makaslar çift yanda durmaktadır. Bunlar birden fazla olabildiği gibi tek de olabilmektedir. Bunu belirleyen unsur araç platformlarının genişliği, kaldıracağı ağırlığı olmaktadır. Bu faktörler makaslı platformun değişimine ve çeşitlenmesine neden olmaktadır. Zemin ve çukur alanlara kolaylıkla monte edilebilmektedir. 12.000 mm’ye kadar bir hareke kapasitesi bulunmaktadır.

  Hidrolik araç asansörü seçeneklerinden biri de kolonlu araç platformu olmaktadır. Kolonlu araç platformları kolonlu bir sistem üzerinde yükselen ve alçalan platformu kapsamaktadır. Kolonlar karşılıklı olmaktadır ve duruma bağlı kolon sayısı 2, 4 gibi alternatiflere ayrılmaktadır. Kolonlu sistem de hidrolik bir güç sistemine sahip olmakta ve paslanmaz parçalardan yapılmaktadır. Kolonlu araç platformları tıpkı bir asansör gibi kapalı şekilde de yapılabilmektedir. Bu çeşitliliği sağlayan ise ihtiyaç faktörü olmaktadır. Hidrolik araç platformunu tercih edenler, kullanılacağı yere göre farklı özellikler ekleyip çıkarabilmektedir.

  Avantajları

  Hidrolik araç asansörü avantajları aslında kullanım yeri ile ilişkilidir. Araba asansörleri otoparklarda, birtakım işletmelerde ve geniş çaplı konutlarda tercih edilmektedir. Alandan kazanmak için öne çıkan araç platformları bir erde birden fazla araç bulunması için imkan sunmaktadır. Hidrolik olması nedeni ile çok daha rahat çalışan sistemde paslanmaz parçalar kullanılmaktadır. Bunun yanında taşıt asansörleri ihtiyaca bağlı farklı ebatlarda olabilmektedir. Bazı araç asansörleri tek araçlık olduğu gibi çift araçlık sistemler de olabilmektedir. Bunun yanında araç platformları farklı ağırlıkları kaldırmaya da uygundur. Platformlar bazen bir koruyucu bir çerçeveye sahip olmakta bazen ise tek bir formda bulunmaktadır. Bu da ihtiyaca ve isteğe göre belirtilmelidir.

  Araç Asansörü Fiyatları

  Hidrolik araç asansörü fiyatları ürün bazında olmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Araç asansörleri ihtiyaca uygun tasarlandığından fiyatlar değilim göstermektedir. Fiyatlandırma kolonlu araç platformu ve makaslı araç platformu olarak değişmektedir. Bunlarla birlikte asansörlerde kullanılan eklentiler de fiyatı eklemektedir. Uzaktan kumanda tercihi buna örnek olarak gösterilebilmekledir.