Menü
Your Cart

  Kolonlu Yük Platformu

  Kolonlu Yük Platformu

  Sevkiyat alanlarında araç yükleme-boşaltma, depolardaki malzemelerin katlar arası taşınması, üretim bantlarına malzeme beslemesi ve benzeri bir çok iş için kullanılan yük platformları işletmelerin verimliliğinizi arttırmaktadır. Tamamen özel imalat olan Yük Platformlarımız müşteri istekleri doğrultusunda projelendirilip imalatı yapılmaktadır.

  Yük Platformları

  Yük platformları, günümüzde sıklıkla kullanılan sistemler arasında yerini almaktadır. Yüksek kapasitelerde ve ağır makine sanayi koşullarında hizmet veren sistem, katlar arası taşımada yük platformu olarak dikkat çekmektedir. Depolama organizasyonlarının gerçekleştiği alanlarda kullanılan çalışma ilkeleri ve görünümleri normal asansörler ile aynı işlevdedir. Normal asansörlerden tek farkı ise yük kaldırma işlemini gerçekleştirmesidir. En iyi ve yüksek performans ile çalışan hidrolik sistemler olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte neredeyse 10 ton gibi devasa yükleri kaldırıp indirmek oldukça kolaydır.

  OHC Lift olarak bünyemizde siz değerli müşterilerimize iki adet yük platformu hizmeti vermekteyiz. Bunlar makaslı yük platformu ve kolonlu yük platformlarıdır. Kolonlu yük platformu, çeşitli kullanım olanaklarına sahiptir. Endüstriyel ve lojistik alanda üst düzey ürün yararları olan sistemler olarak öne çıkmaktadır. Kolonlu lift imalatı, fazla yükseklik gerekmeyen ancak daha fazla çalışma ve daha ağır kaldırma kapasitesi için gerekli işlerde kullanılmasına yönelik gerçekleştirilmektedir. Kolonlu yük kaldırma platformu daha büyük iş platformu ve personel yükselticilerden daha ağır olan yükleri kaldırabilecek biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Ayrıca kolonlu yük platformu, kolonlu yük asansörü olarak da kullanılabilmektedir. Kolonlu yani hidrolik yük platformu veya kolonlu hidrolik platform, hidrolik ünitenin yardımı ile hidrolik silindir ve zincir platformun hareket etmesini sağlamaktadır. Tek taraftan yataklanan sistem, karşı yataklanmalı sistemlere oranla dezavantaj sabitlediği kolon ya da krişten destek almaktadır. Bu sayede diğer sistem çeşitlerine göre daha az alan kaplamaktadır. Tek kolonlu yük platformlarında oldukça yüksek seyir hızı meydana gelmektedir. Hidrolik yük asansörü olarak da tabir edeceğimiz bu sistem düşük maliyetli olduğu için üretim ve montaj süresi de kısadır. Öte yandan hidrolik ünite sadece yukarıya doğru çalışmaktadır. Elektrik kesintisi ya da herhangi bir arıza olduğunda platform manuel biçimde de aşağı indirilebilmektedir. Tek kolonlu yük platformumuz ise 10 tona kadar yük taşıyabilmektedir.

  Yük kaldırma platformu, birçok araç ve yük taşıma sistemlerinde sıkça kullanılan yük taşıma kapasitesine sahip asansör adı verilebilir. Yük platformu, günümüzde her çeşit iç ve dış mekanlarda yüklerinizin taşınması, depolanması ve transfer edilmesi gibi birçok alanda yardımcı olan dayanıklı hidrolik ve mekanik asansör sistemleri olarak göze çarpmaktadır. Siz de kalitenin adresi OHC Lift’den yük platformu hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilir ve özel siparişlerinizi bildirebilirsiniz. Yük asansörü

  • Ürünlerimiz standartlara uygun CE Belgelidir.
  • Hidrolik Silindirler için honlanmış Boru ve Krom kaplı miller
  • Hidrolik kaçaklarda veya hortum patlamasında yükün düşmesine karşı hortum patlama valfleri.
  • Hareketli noktalarda yağlamasız burçlar
  • Yağlama gerektirmeyen rulmanlı makaralar
  • Mukavemeti yüksek çelik konstrüksiyon
  • Çukura ya da zemine montaj için uygun
  • Aşırı yüklere karşı emniyet valfi
  • İniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi
  • Kaliteli kompakt hidrolik güç ünitesi
  • Kontrol, butonlu kumanda veya uzaktan kumanda ile
  • Seyir Mesafesi 0 – 12.000 mm
  • Kapasite 100 – 10.000 kg
  • Ebat ölçüleri taşıyacağı yük ve kurulum yapılacak alana göre değişmektedir.