Menü
Your Cart

  Manuel Transpalet

  Manuel Transpalet

  TRANSPALET

  Transpalet, çalışan personellerin belirli bir yükü kolay ve güvenli bir şekilde taşıması  için tasarlanmıştır. Depo, Market, inşaat, AVM, vb. gibi işletmelerde, paletler üzerine istiflenmiş veya ağırlığı fazla olan ürünleri pratik bir şekilde taşımak için tercih edilen manuel transpaletler, terazili, makaslı ve arazi şartlarına uygun modelleri ile çalışanlara pek çok farklı şekilde yardımcı olmaktadır. Özellikle de büyük taşıma araçlarının giremeyeceği dar koridorlu depolara sahip olan işletmelerde etkili bir biçimde değerlendirilme imkanı bulunan bu ekipmanlar, paletlere yüklenmiş olan ürünlerin taşınmasını kolaylaştıran lojistik taşıma araçları olarak çalışanların işlerini daha güvenli ve hızlı bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır.

  OHC Lift,  fiziki şartlar dikkate alınarak istenilen ölçü ve özelliklerde üretilebilmektedir. Bakımların zamanında yapılması ile uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır.

  Manuel Transpalet Nedir & Fiyatları

  Manuel transpalet bir diğer adı “palet taşıyan” olarak bilinmektedir. Pek çok iş yerinde orta ağırlığa sahip malzemelerin taşınması için tercih edilmektedir. Özellikle paletler üzerinde yer alan malzemelerin taşınması için kullanıldığından “palet taşıyan” adını almıştır. Manuel transpalet insanın kontrol ettiği bir sisteme sahiptir ve bu nedenle kendi içerisinde ağırlık sınırı bulunmaktadır. Özellikle tek parça olan yüklerin taşınma süresini hızlandırırken genelde kısa mesafe odaklı kullanılmaktadır. Kısa mesafede belirli aralıkta ağırlık taşımak bu ürünün genel görevi olmaktadır. Çatal görünümüne sahip olmasıyla bilinen ürün pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Özellikle atölyelerde, fabrikalarda ve birçok üretim ve taşıma merkezinde manuel transpalet kullanımı görülmektedir. Kendi içerisinde akülü ya da insan gücü gibi alternatiflere sahip olan ürün geniş kullanım alanı ile bilinmektedir. 

  Manuel Transpalet Nedir?

  Manuel transpalet nedir ve nasıl çalışır soruları merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Manuel transpalet ürünleri insan gücü ile hareket ettirildiğinden buna bağlı olarak belirli bir ağırlığın üstüne çıkılmamaktadır. Özellikle üretim esnasında bir yerden bir yere taşıma süreci için de yaygın olarak tercih edilmektedir. Transpalet kullanımı itme ve çekme eylemi ile gerçekleşir. Yükün belli bir aşamaya kadar kaldırılması ise hidrolik pompa ile sağlanmaktadır. Zaman ve kişiden kazanma imkanı sağlayan manuel transpaletler bir kilo limitine sahiptir. Bunun için 500 ile 5000 kilo aralığında bir limit belirlemek mümkündür. Bunun üstündeki kilolar için farklı taşıyıcılar kullanılması gerekmektedir. 

  Manuel transpalet kullanım itibari ile kolay bir görüntüye sahiptir. Ancak yine de manuel transpaleti kullanan kişinin bu alanda deneyimli olması gerekmektedir. Doğru kullanım ile zamandan kazanmak mümkün olsa da yanlış kullanım taşınan ürünlere zarar verebilmektedir. Aynı zamanda iş güvenliğine de dikkat edilmesi şarttır. Üç ayrı bölüme sahip olan manuel transpaletin üç bölümü de sistematik bir biçimde kullanılmaktadır. Kaldırma, hareket ettirme  ve indirme bölümleri ürünün kullanımını sağlayan unsurlar arasındadır. 

  Manuel Transpalet Fiyatları

  Manuel transpalet fiyatları için net bir yorum yapmak mümkün değildir. Çünkü fiyatları etkileyen faktörler oldukça fazladır. Burada ilk sebep marka olmaktadır. Markalar manuel transpaletin fiyatlarında değişimi etkilemektedir. Bunun dışında ürünün modeli ve taşıma kapasitesi de etkili olmaktadır. Farklı modellerde manuel transpaletler bulunmaktadır. Bunların kapasiteleri de farklı olup değişime neden olmaktadır. Bunlara ek olarak hidrolik güç, ürünün malzemesi ve hatta tekerlek yapısına kadar değişim görülmektedir. Tüm bunlar fiyatları etkilemektedir. OHC Lift yük platformu çeşitleri için tıklayınız.

  • Pompa Döküm
  • Yerden yükseklik 85 mm
  • Manuel kullanım
  • Nylon veya Poliüretan teker seçeneği

  Ürün Kodu

  DP 25

  HP 35

  HP 50

  Kaldırma Kapasitesi

  2.500 kg

  3.500 kg

  5.000 kg

  Min. Çatal Yüksekliği

  85 mm

  85 mm

  90 mm

  Max. Çatal Yüksekliği

  200 mm

  200 mm

  200 mm

  Yön Tekerleri

  180×50 mm

  200×50 mm

  200×50 mm

  Yük Tekerleri

  80×70 mm

  80×70 mm

  80×70 mm

  Çatal Ölçüleri

  160×60 mm

  160×60 mm

  210×60 mm

  Dıştan Dışa Çatal Genişliği

  550 mm

  520 mm

  580 mm

  Çatal Boyu

  1150 mm

  1150 mm

  1150 mm

  Ağırlık

  67 kg

  86 kg

  192 kg