Menü
Your Cart

  Makaslı Yük Platformu

  Makaslı Yük Platformu

  Sevkiyat alanlarında araç yükleme-boşaltma, depolardaki malzemelerin katlar arası taşınması, üretim bantlarına malzeme beslemesi ve benzeri bir çok iş için kullanılan yük platformları işletmelerin verimliliğinizi arttırmaktadır. Tamamen özel imalat olan Yük Platformlarımız müşteri istekleri doğrultusunda projelendirilerek imalatı yapılmaktadır.

  Yük Platformları

  Yük platformları günümüzde sıklıkla kullanılan sistemler arasında yerini almaktadır. Yüksek kapasitelerde ve ağır makine sanayi koşullarında hizmet veren sistem, katlar arası taşımada yük platformu olarak dikkat çekmektedir. Depolama organizasyonlarının gerçekleştiği alanlarda kullanılan çalışma ilkeleri ve görünümleri normal asansörler ile aynı işlevdedir. Normal asansörlerden tek farkı ise yük kaldırma işlemini gerçekleştirmesidir. En iyi ve yüksek performans ile çalışan hidrolik sistemler olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte neredeyse 10 ton gibi devasa yükleri kaldırıp indirmek oldukça kolaydır.

  OHC Lift olarak bünyemizde siz değerli müşterilerimize iki adet yük platformu hizmeti vermekteyiz. Bunlar makaslı yük platformu ve kolonlu yük platformlarıdır. Makaslı yük platformu, çeşitli kullanım olanaklarına sahiptir. Endüstriyel ve lojistik alanda üst düzey ürün yararları olan sistemler olarak öne çıkmaktadır. Makaslı lift imalatı, fazla yükseklik gerekmeyen ancak daha fazla çalışma ve daha ağır kaldırma kapasitesi için gerekli işlerde kullanılmasına yönelik gerçekleştirilmektedir. Makaslı yük kaldırma platformu daha büyük iş platformu ve personel yükselticilerden daha ağır olan yükleri kaldırabilecek biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Ayrıca makaslı yük platformu, makaslı yük asansörü olarak da kullanılabilmektedir. Kolonlu yani hidrolik yük platformu veya makaslı hidrolik platform, hidrolik ünitenin yardımı ile hidrolik silindir ve zincir platformun hareket etmesini sağlamaktadır. Tek taraftan yataklanan sistem, karşı yataklanmalı sistemlere oranla dezavantaj sabitlediği kolon ya da krişten destek almaktadır. Bu sayede diğer sistem çeşitlerine göre daha az alan kaplamaktadır. Tek kolonlu yük platformlarında oldukça yüksek seyir hızı meydana gelmektedir. Hidrolik yük asansörü olarak da tabir edeceğimiz bu sistem düşük maliyetli olduğu için üretim ve montaj süresi de kısadır. Öte yandan hidrolik ünite sadece yukarıya doğru çalışmaktadır. Elektrik kesintisi ya da herhangi bir arıza olduğunda platform manuel biçimde de aşağı indirilebilmektedir. Tek kolonlu yük platformumuz ise 10 tona kadar yük taşıyabilmektedir.

  Yük kaldırma platformu birçok araç ve yük taşıma sistemlerinde sıkça kullanılan yük taşıma kapasitesine sahip asansör adı verilebilir. Yük platformu, günümüzde her çeşit iç ve dış mekanlarda yüklerinizin taşınması, depolanması ve transfer edilmesi gibi birçok alanda yardımcı olan dayanıklı hidrolik ve mekanik asansör sistemleri olarak göze çarpmaktadır. Siz de kalitenin adresi OHC Lift’den yük platformu hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilir ve özel siparişlerinizi bildirebilirsiniz.

  Makaslı Yük Platformu Nedir?

  Makaslı yük platformları bir yükün, malın veyahut da eşyanın bir yerden bir yere taşınma işlemidir. Ancak yük platformunun diğer taşımalardan farkı aşağı ve yukarı hareket kabiliyeti olmasıdır. Yük platformu ile bir ürün aşağıda ise yukarıya ve yukarıda ise aşağıya taşınabilmektedir. Kendi içerisinde çeşitlenen ürün taşıma kapasitesi bakımından da değişim göstermektedir. Bu sayede oldukça ağır malzemeleri dahi taşıyabilecek bir aşamaya sahip olmaktadır. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte hidrolik kaldırma sistemleri de kendi içerisinde gelişme göstermiştir. Elbette daha ağır malzemeleri taşımasında da bunun etkisi olmuştur. Teknolojik donanım ile üretim ve taşıma süreçlerine destek olan bu sistemler çok daha yaygın bir biçimde tercih edilmektedir.

  Makaslı Yük Asansörü Kullanım Alanları

  Platform yük asansörü kullanım alanları içerisinde inşaatlar, depolar yer almaktadır. Aynı zamanda fabrikalarda üretim ve sonrasında depolama esnasında tercih edilmektedir. Elbette günlük hayatta da bu ürünleri görmek mümkündür. Özellikle okullar, alışveriş merkezleri içerisinde yer alan mağazalarda ve daha pek çok yerde yük asansörü yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Kullanım kapasiteleri oldukça geniş bir kapsamda olduğundan bunların kullanım alanları da değişmektedir. Özellikle 500 kilogram için olduğu gibi 10.000 kilograma kadar çıkan yük platformları da bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler istenilen ağırlığı uygun olarak da üretilebilmektedir. Bu nedenle kullanılacağı alan aslında makaslı yük platformu seçimini büyük oranda etkilemektedir.

  Avantajları

  Avantaları söz konusu olduğunda akla ilk gelen hayat kolaylaştırıcı etkisidir. Yük platformları en ilkel biçimleri ile yüzyıllardan beri kullanılmaktadır. Ancak özellikle artan endüstrileşme ile birkaç yüzyıldan bugüne kadar yük kaldırma sistemlerine büyük bir iş düşmektedir. İşleyiş sürecini hızlandırmaktadır. Pek çok fabrikada üretilen ürünler bu platformlar ile depolanmakta ve kademeli olarak taşınmaktadır. Bu nedenle yük asansörleri pek çok yer için düzenli bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Aynı zamanda insan gücünün çok daha ötesindeki ağırlıkları taşıyabiliyor olması nedeni ile de tercih edilmektedir. İnsanın tek seferde kaldırabileceği ağırlığın çok daha ötesinde ağırlıkları tek seferde kaldırabilme becerisine sahip bir üründen bahsedilmektedir. Yük platformları çeşitleri ile birlikte farklı alanlarda farklı teknolojik donanımları ile kullanılırken her biri faydalı bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Elbette personelin güvenliğini sağlaması da önemli bir avantajdır. Personellerin can güvenliği ve enerji tasarrufu tercih edilme sebepleri arasındadır. Yük kaldırma platformu kullanılma anında çalıştığından ve bunun dışında belirgin bir enerji harcamadığından pek çok firma için avantajlıdır.

  Makaslı Yük Platformları

  Makaslı yük platformunun bu ismi almasının sebebi aslında açıldığında makaslı bir görüntüye sahip olması olmaktadır. Hidrolik yük platformu olarak da bilinen ürüne belirli genişlik ve uzunlukta bir platform yer almaktadır ve makas bölümleri ile birlikte belirli oranda yukarı ve aşağı çıkmaktadır. Makaslı yük platformu özellikle dar bir alanda gelişmektedir. Yani daha farklı alanlara gitme imkanı pek de bulunmayan üründe kaldırma kapasitesi oldukça fazladır. Bu ürün ile en ciddi ağırlıkları kaldırma imkanı sunulmaktadır. Makas oranı birden fazla kat şeklinde olabileceği gibi tek sıra makas ile oldukça geniş bir biçimde yukarı çıkabilen yük platformları da söz konusudur. Burada esas amaç en fazla yükü kaldırabilme olmaktadır.

  Kolonlu Yük Platformları

  Kolonlu yük platformu birden fazla alan için kullanıma uygun bir üründür. Lojistik alanında tercih edilen kolonlu yük platformlarına endüstriyel alanda da rastlamak mümkündür. Özellikle yoğun ağırlıkları kaldırma becerisi istenen durumlarda tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bir veya bir grup personelin kaldırabileceğinden çok daha ağır olan yükleri kaldırma amacı ile kolonlu yük platformu tercih edilmektedir. Kolonlu yük asansörü aynı zamanda uzun süre çalışma kapasitesi ile hem ağır hem de fazla ürünleri taşıma becerisine sahiptir. Kolonlu yük platformları oldukça güvenlidir ve bir kolon içerisinde yer alan taşıma sistemi ile dağılmadan ve dökülmeden taşıma yapılmaktadır.

  Hidrolik Yük Platformu

  Hidrolik yük platformu, sınırları belirli bir ürünüdür ve bu hem mesafe hem de ağırlık açısından geçerli olmaktadır. Hidrolik yük platformları ile maksimum 5000 kilograma kadar taşıma imkanı sunulmaktadır. Özellikle eşya taşıma veya küçük ölçekli toplu ürünleri taşımak amaçlı hidrolik platformlar tercih edilmeye uygundur. Hidrolik yük platformu kendi bulunduğu alandan 20 metre kadar yukarıya çıkabilmektedir. Bu sayede 20 metre civarına kadar depolama ve benzeri imkanlar sunulmaktadır.

  Yük Kaldırma Platformu

  Yük kaldırma platformu bulunan mesafeden ortalama 20 metre kadar bir yüksekliğe çıkabilmektedir. Maksimum olarak ise 30 metre gibi bir yükseklikten söz etmek mümkündür. Yük kaldırma platformları elbette kapasitesine bağlı olarak 10.000 kilograma kadarki ciddi yükleri taşıyabilmektedir. Emniyet açısından yük kaldırma platformu öne çıkmaktadır. Güvenilir olduğu düşünülmektedir.

  Makaslı Yük Platformu Fiyatları ve Ölçüleri

  İstenilen ölçüde yük asansörü üretebilmekteyiz. CE Belgeli Avrupa standartlarında yerli üretim yapıyoruz. Makaslı yük platformu fiyatları için hemen web sitemiz üzerinde ki form ile ücretsiz teklif alabilirsiniz.

  • Ürünlerimiz standartlara uygun CE Belgelidir.
  • Makaslar St-52 malzeme
  • Hidrolik Silindirler için honlanmış Boru ve Krom kaplı miller
  • Hidrolik kaçaklarda veya hortum patlamasında yükün düşmesine karşı hortum patlama valfleri.
  • Hareketli noktalarda yağlamasız burçlar
  • Yağlama gerektirmeyen rulmanlı makaralar
  • Mukavemeti yüksek çelik konstrüksiyon
  • Çukura ya da zemine montaj için uygun
  • Aşırı yüklere karşı emniyet valfi
  • İniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi
  • Kaliteli kompakt hidrolik güç ünitesi
  • Kontrol, butonlu kumanda veya uzaktan kumanda ile
  • Seyir Mesafesi 0 – 12.000 mm
  • Kapasite 100 – 10.000 kg
  • Ebat ölçüleri taşıyacağı yük ve kurulum yapılacak alana göre değişmektedir.