Menü
Your Cart

  Personel Çalışma Platformu Manlift

  Personel Çalışma Platformu Manlift

  Personel platformları (manlift) İnşaat, Depo, Alışveriş merkezleri, Stadyum, Tesis, Bina Fabrika ve bir çok alanda kurulum-bakım-onarım-temizlik vb. işlerinin hızlı, güvenilir ve etkin olarak kullanılmasını sağlamakla birlikte zaman tasarrufu kazanımını sağlar

  Personel Platformları

  Personel platformu (manlift); inşaat ve şantiye gibi alanlar, bakım ve onarım faaliyetleri, iç mekan düzenlemeleri ve dış cephe temizlikleri gibi çeşitli alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu sayede personellere güvenlik ve iş gücünden tasarruf etme gibi çeşitli fırsat sağlamaktadır. Yüksekte çalışan personeller için imal edilen personel çalışma platformu market ve inşaat sektöründe sık bir şekilde kullanılmaktadır. OHC Lift olarak forklift sepeti ve personel çalışma platformu olmak üzere iki adet sistemimiz mevcuttur. Forklift sepeti, personellerin ulaşılması zor olan yerlere ulaşımını sağlamaktadır. Personelin sepet içerisinde güvenli bir biçimde işinin gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Bu sayede vinç sepeti olarak da tanınan bu ürünler özellikle şantiyelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Personel taşıma platformu ise çeşitli yapıların işlerinin güvenilir, hızlı ve etkili bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Zaman tasarrufu sağlayarak firmaların bir adım önde olmasını sağlamaktadır.

   Personel platformları, kompak ölçüleri ile dar alanda yüksek manevra yaparak hızlı ve pratik bir kullanıma sahiptir. Personel platformları genel anlamda boya işleri, izolasyon, inşaat, bakım, cephe giydirme ve temizlik firmalarında çokça tercih edilmektedir. Bu sayede personel sayısından da tasarruf sağlanmaktadır. Ürün çalışma esnasında üzerine konuşlandırılan güvenlik sistemleri ile çalışan güvenliği ön planda yer almıştır. Aslına bakacak olursa personel çalışma platformlarını aşağı yukarı hareket edebilecek şekilde dizayn etmekteyiz. Bu platformlar kullanıcıların yük veya malzemeyi yanlarında yukarıya çıkarabilmelerine ve üzerlerinde daha fazla kişinin çalışabilmesine olanak tanımaktadır.

  Personel Platformları Özellikleri

  ·         Platformdan ve yerden kontrol edilebilmektedirler.

  ·         Kısıtlı alanlarda gerçekleştirilecek faaliyetler için oldukça uygundur.

  ·         Faaliyet gösterilecek mekana göre çeşitleri seçilebilmektedir. İç mekanlarda akülü, dış mekanlarda ise akülü ya da dizel modeller kullanılabilmektedir.

  ·         Yük dağılımına göre tasarlanmış ve bir araya getirilmiş çelik konstrüksiyon mevcuttur.

  ·         Acil durumlarda ya da elektrik kesintilerinde acil iniş sistemi mevcuttur.

  ·         Platform ve yerden kumanda imkanı bulunmaktadır.

  ·         Uzun mesafelerde taşıma ve yükleme kolaylığına dayalı forklift kızakları bulunmaktadır.

  ·         Yağlanma gerektirmeyen rumanlı makaralar mevcuttur.

  Sizde hızlı, güvenilir ve kaliteli bir personel platformu hizmeti almak istiyorsanız OHC Lift ile buna ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak.

  Personel Platformu

  Personel platformu diğer adıyla manlift günlük hayatta yüksekte çalışması gereken tüm işçilerin hayatını kolaylaştıran bir ürün olarak bilinmektedir. Özellikle yüksekten çalışma süreci tehlike arz ettiğinden bunu güvenilir hale getirmek personel platformunun işi olmaktadır. Personel platformu kullanılacağı yere göre farlı ebatlara sahip olurken ağırlık bakımından da birden fazla insanı kaldırabilecek gücü bulunmaktadır. Personel platformu pek çok tesiste ve iş alanında sıkça kullanılmaktadır. Ancak özellikle inşaat alanlarında ve bir yapının onarım sürecinde tercih edilmektedir. Dış cephe temizlik işlemlerinde de personel platformları öne çıkmaktadır. Bir yapının dışında yapılması gereken tüm hafif ve ağır işlemler zorunlu işlemler olduğundan personel güvenliği oldukça önemlidir. Personel güvenliğinin sağlanması ile birlikte işleyiş de hızlanmaktadır. Personel platformunun desteklediği her türlü iş hızlanmaktadır. 

  Personel Kaldırma Platformu Nedir?

  Personel platformu nedir ve ne zaman ortaya çıkmıştır gibi sorular da personel platformunun ne kadar merak edildiğini ve kullanıldığını göstermektedir. Personel platformu uzun yıllardır kullanılan bir malzeme olup özellikle son birkaç yüzyıldır artan endüstrileşme ile tercih edilmiştir. Özellikle günümüzde var olan personel platformları teknolojik donanımdan da en iyi şekilde faydalanmaktadır. Personel kaldırma platformu yoğun metal malzemeden yapılmaktadır ve genelde dar bir alanı kapsamaktadır. Personel platformu yukarı doğru hareket etmektedir ve bu nedenle personel asansörü, personel yükseltici platform, personel yükseltici asansör gibi farklı isimler ile de anılmaktadır. Personel platformları iç cephede de kullanılıyor olsa da yoğun olarak dış cephede tercih edilmektedir. Burada kullanılan yer belirleyici olup inşaat alanları, boyama işlemleri ve cephe işlemlerinin bütününde tercih edilmektedir. Platformlar ağırlık kaldırabilmekte de başarılı olup bir yükü yukarı aşağı personel ile taşıma imkanı bulunmaktadır.

  Personel Yükseltici Platformu Özellikleri

  Manlift personel platformu özellikleri personel platformu bazında değişim göstermektedir. Ancak yine de ortak özelliklerden de söz etmek mümkündür. Personel yükseltici platformlarında dikkat çeken ilk özellik personel platformunun malzemesidir. Yoğun metal malzemenin kullanıldığı platformlarda farklı modeller dikkat çekmektedir. Bazıları forklift sepeti denilen açık platformlar olup burada tel de yer almaktadır.

  Personel yükseltici platform bir sepet bölümünden ve onu kaldıran bir kaldırma bölümünden oluşmaktadır. Elbette personel platformunun biçimine bağlı olarak hem sepet hem de kaldırma bölümü değişim göstermektedir. Ancak yapılan eylem aynı olmaktadır. Personel platformlarında yürüme mekanizması manuel olarak gerçekleşirken kaldırma sisteminde elektrik tercih edilmektedir. Personel kaldırıcı platform bir buton ile çalışmaktadır ve kalkacağı seviyeyi bu sayede belirlemek mümkündür. Elbette manlift personel platformunun ulaşabileceği maksimum yükseklik ve ağırlık bulunmaktadır. Bunlar ihtiyaca göre özel olarak tasarlanan ürünler odluğundan değişim göstermektedir. Akülü kullanım imkanı da bulunan ürünlerde elektrik kesintisi yaşandığında da acil iniş sistemi yer alır. 

  Personel Platformu Avantajları

  Personel platformu avantajları arasında dikkat çeken şey personel platformunun iş hızını arttırmasıdır. Pek çok iş yerinde personel platformu yapılan işin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır. Diğer bir avantajı ise işçilere güvenlik alanı sunmasıdır. İşçiler için ciddi yükseklikler tehlike arz ettiğinden personel platformu ile pek çok tehlikenin önüne geçilmektedir. Ancak buradan en iyi sonucu almak için personel platformu düzenli aralıklar ile kontrol edilmeli ve bakımı yapılmalıdır. Personel platformu belirli ağırlıktaki eşyaları bir yerden belli bir mesafe yukarıya taşıma imkanı da vermektedir. Bu açıdan da personel platformları tercih edilmektedir. 

  Personel Platformu Çeşitleri

  Personel platformu (manlift) çeşitleri kullanım ihtiyacına göre tercih edilmektedir. Personel platformu çeşitlerinden ilki personel çalışma platformu olurken bir diğeri ise forklift sepeti olmaktadır. Personel platformlarında görülen bu çeşitlilik kullanılacağı alana göre de değişim göstermektedir. Alanının kapasitesi, ihtiyaç duyulan maksimum uzunluk ve işçi kapasitesi gibi birtakım farklılıklar personel platformu seçimini etkilemektedir. 

  Personel Çalışma Platformu

  Personel çalışma platformu makaslı bir sisteme sahiptir. Makas açıklığı ile birlikte belli bir yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Bu yüksekliği ürün bazında değiştirmek mümkündür. Personel çalışma platformu aslında ufak alanlardan en iyi sonucun alınmasını sağlamaktadır. Personel çalışma platformu aşağı ve yukarı olacak şekilde hareket etmektedir. Boya, inşaat ve pek çok cephe işleminde personel çalışma platformlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Personel çalışma platformları manuel bir biçimde yürütülmektedir. Ancak sistem elektriklidir. Olası bir elektrik kesintisi durumunda acil ve güvenli iniş imkanı da bulunmaktadır. Kapasiteye bağlı olarak yük taşıma için uygun bir alan da içinde yer almaktadır. 

  Forklift Sepeti 

  Forklift sepeti daha küçük ebatlı bir ürün olup yüksekliği de buna bağlı olarak değişim göstermektedir. Aynı zamanda forklift sepetinde bulunabilecek işçi sayısı da sınırlı olmaktadır. Yani daha minimal bir personel platformu olarak nitelendirmek mümkündür. Yüksek bir yerde güvenli bir biçimde çalışma imkanı sunarken bir kapısı da yer almaktadır. Aynı zamanda koruyucu bir bölümü de bulunur. Bununla birlikte zemini kaymayı önleyecek bir malzemeden elde edilmiştir. Daha az yer kaplaması nedeni ile camilerde, alışveriş merkezlerinde, hava alanlarında ve bunun gibi birtakım yerlerde kullanılabilmektedir. 


  • Ürünlerimiz standartlara uygun CE Belgelidir.
  • Elle çekilir tip platformdur.
  • Çalışma Gerilimi 380 V AC
  • Mühendislik Hesapları ile tasarlanmış dayanaklı çelik konstrüksiyon
  •  Yüksek kalite hidrolik ve elektrik devre elemanları
  • 24 V DC Kumanda Devresi ile kumanda devresinde emniyet
  • Çift Kumanda Sistemi (Sepet içinde ve Gövdede  Butonlu Kumanda sistemi)
  • Sepet içinde 220 V Priz
  • İz bırakmayan kauçuk dolgu tekerlekler
  • Yüksek Manevra kabiliyetine sahip direksiyon
  • Makaslarda yüksek kalite çelik dış burçlar ve yüksek kalite teflon  kaplama iç burçlar
  • Burç Gresörlükleri
  • Dönen Aksamlarda Kapalı Tip Rulmanlar (Yağlama gerektirmeyen)
  • Forklift ile taşıma için forklift çatal kovanları
  • Uzayabilir Ek Platform ile ilave 1 m çalışma esnekliği
  • Makas içinde gizlenmiş Kumanda kabloları
  • Hortum patlama valfi ile Hidrolik hortum patlamasında platformun ani  düşüşünü engelleme
  • Emniyet valfi ile Aşırı yük engelleme
  • Manüel Sepet İnişi (Elektrik kesintisi veya arızasında sepeti hidrolik  olarak indirme)
  • Sesli ve Görsel  Flaşör ile kalkış ve inişte uyarı sistemi
  • Yana açılır 4 adet Denge Ayağı. (Yükseklik ayarı sayesinde dengesiz  zeminlerde güvenli sabitleme)

  Ürün Kodu

  CP.12

  CP.10

  CP.8

  Çalışma Yükseklik

  12 m

  10 m

  8 m

  Kalkık Platform Yükseklik

  10 m

  8 m

  6 m

  İnik Platform Yükseklik

  1,4 m

  1,2 m

  1,1 m

  Platform Ebatları

  2,35×1,0 m

  2,35×1,0 m

  2,35×1,0 m

  Makine Genişliği – Kapalı

  1,0 m

  1,6 m

  1,6 m

  Makine Genişliği – Açık

  2,5 m

  2,30 m

  2,2 m

  Ek Platform

  1,0 m

  1,0 m

  1,0 m

  Korkuluk Yüksekliği

  1,1 m

  1,1 m

  1,1 m

  Kapasite

  300 kg

  300 kg

  300 kg

  Ek Platform Kapasite

  125 kg

  120 kg

  120 kg

  Kaldırma İndirme Süresi

  80/90 sn

  80/90 sn

  80/90 sn

  Motor

  2,2 kw / 380 V AC

  2,2 kw / 380 V AC

  2,2 kw / 380 V AC

  Tekerlekler

  400×75 mm

  400×75 mm

  400×75 mm

  Kumanda Sistemi

  Butonlu

  Butonlu

  Butonlu

  Toplam Ağırlık

  1.650 kg

  1.400 kg

  1.250 kg

  Kaldırma Sistemi

  Elektrikli

  Elektrikli

  Elektrikli

  Yürüme Sistemi

  Manuel

  Manuel

  Manuel